Avrupagöz Logo
English | Avrupagöz International Arabic | Avrupagöz International German | Avrupagöz International

Katarakt
Diğer Tedavilerimiz

Online Randevu
Online İletişim
Müşteri Hizmetleri

Katarakt Ameliyatı SGK Güvenceniz ve Özel Sağlık Sigortanız ile Avrupagöz Göz Merkezinde.

Göz Merkezi

Katarakt Tedavisi


Günümüzün gelişen katarakt cerrahisinde; özel durumlar dışında genel veya lokal anestezi uygulanmamaktadır. Hasta ameliyata sadece gözü uyuşturan ve 4-5 kez damlatılan damlalar ile hazırlanır.

Kataraktta tek tedavi yöntemi olan ameliyat, Avrupagöz’ün uzman kadrosu, kullandığı üstün teknolojik cihazlar ve kaliteli merceklerle sorun olmaktan çıkıyor. Kısa sürede tamamlanan ağrısız operasyonlarda göz içine yerleştirilen FDA onaylı yapay merceklerle görüş kalitenizi yükseltir.

Fako Yöntemi

Doktor gerekli tetkikleri yapar, göz içine koyacağı merceğin numarasını özel bir ölçüm cihazı yardımı ile ölçer ve göz bebeğini genişleterek ameliyata hazırlar. Hasta, ameliyat sırasında hareketsiz bir şekilde yatarak doktoruna yardımcı olur. Hasta ameliyat lokal damla anestezisi ile yapıldığı için herhangi bir ağrı duymaz. Gözün şeffaf tabakasında (kornea) küçük bir kesi yapılır ve ultrasonik ses dalgaları yardımıyla mercek gözün içinde küçük parçalara ayrılarak emilir. Daha sonra katlanır halde bulunan mercek göze yerleştirilir. Kesi küçük olduğu için dikiş genellikle atılmaz.

Katarakt Tedavisi

Fako ameliyatı küçük bir kesiden yapılması, hastaların gündelik yaşantılarına daha erken dönmelerini sağlaması, astigmat olasılığını azalması nedeniyle giderek daha fazla tercih edilmeye başlamıştır.

Bazı hastalarda merceğin üzerine konduğu arka kapsülde zamanla ikincil bir opaklaşma ortaya çıkabilir ve daha önce iyi olan görme bozulabilir. Bu durumda görmeyi tekrar iyileştirip opaklaşmayı ortadan kaldırabilmek için YAG lazer uygulaması yapılır. Bu işlem ameliyathaneye gerek kalmadan 5 saniye gibi kısa bir sürede muayene ortamında tamamlanmaktadır.

Multifokal (Çok Odaklı Lenslerle) Tedavi

Katarakt Tedavisi

Uzak ve yakın görme problemini aynı anda tedavi edebilmek için geliştirilmişlerdir. Optik özelliklerinden dolayı değişik ışık kaynaklarını aynı anda değişik odak noktalarında toplayabilirler. Bu sayede kişi uzak ve yakın nesneleri gözlüksüz olarak aynı anda net görebilir.

Avrupagöz’ün uzman hekimlerince, titizlikle uygulanan tedavi; katarakt hastalarında hem bu riski ortadan kaldırması hem de uzak ve yakın görme problemine en sade ve basit şekilde çözüm bulması yönüyle de önem taşıyor.
katarakt fako ameliyatı multifokal tedavi katarakt tedavisi katarakt ameliyatı
Gölge
 
BizeUlaşın


Haberler
E-postaBülteni
E-bültenimize üye olarak, haber, yenilik, duyuru ve kampanyalarımızdan ilk önce siz haberdar olabilirsiniz. .
Avrupagöz Facebook Avrupagöz Twitter
Size özel avantajlardan ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. .
© 2012 Avrupagöz. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriği bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Künye   |  
Son Güncelleme Tarihi ( 15.12.2014 )   |